NoweMedia

Telefonia VoIP w firmie – sposób na komfort i oszczędności

Istnieje wiele dróg, jakimi firmy mogą komunikować się z klientami. Jednak tą najszybszą i najwygodniejszą wciąż okazuje się kontakt telefoniczny, który jednocześnie wydaje się  najdroższym rozwiązaniem, bez względu na to, czy firma korzysta z telefonów komórkowych czy stacjonarnych. Można jednak wprowadzić w szeregi swojej firmy nowoczesną formę usług telefonicznych, czyli telefonię VoIP -  Voice over Internet Protocol. Jest to technologia, która uniezależnia firmę od konkretnych operatorów, jednocześnie ograniczając wydatki telefoniczne do minimum.

Aby móc wprowadzić do swojej firmy telefonię VoIP, musi tam funkcjonować sieć internetowa oraz stały dostęp do szerokopasmowego łącza internetowego o minimalnej przepustowości 128kbit/s. Dzisiejszy stopień rozwoju telefonii VoIP nie wymaga specjalistycznego sprzętu – dawniej służyły do tego celu specjalne telefony stacjonarne, które podłączało się do Internetu. Obecnie wystarczy podłączony do Internetu komputer lub laptop, na którym instaluje się specjalne oprogramowanie. Potrzebny też okaże się zestaw słuchawkowy.

Telefonia VoIP w firmie może służyć również do łatwej komunikacji między pracownikami firmy. Zwykle jest tak, że w ramach jednego operatora VoIP rozmowy odbywają się całkowicie za darmo, można nawet przesyłać tą drogą różnego rodzaju pliki. W innych przypadkach cena rozmowy jest kilkakrotnie niższa niż w tradycyjnej telefonii – bez względu na to, czy dzwonimy do klienta na komórkę, na telefon stacjonarny, a nawet za granicę, koszt takiej rozmowy będzie praktycznie nieodczuwalny dla firmy. Takie rozwiązanie coraz częściej jest stosowane nie tylko w firmach o działalności telemarketingowej. Właściwie każda branża może wynieść z tego rozwiązania jedynie korzyści.

Kategorie:   Nowinki techniczne

Komentarze

WP-SpamFree by Pole Position Marketing