NoweMedia

Tu odpowiadamy na Wasze pytania

1009934_611873941Uruchomiliśmy ten dział specjalnie dla naszych czytelników, chętnie odpowiemy na pytania sfery marketingu internetowego, pomożemy rozwiązać problem, podzielimy się naszym doświadczeniem. Chcących wiedzieć więcej zapraszamy do zadawania pytań w komentarzach do tego wpisu.

Komentarze

 • Napisane: Grudzień 10, 2009 15:03

  Zbigniew

  Jestem pracownikiem Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Prosze o informację na temat wskaźnika sprzedażowego dla szeroko pojętej administracji tzn na ile wizyt na stronie następuje wniosek do e-urzędu na wydanie dowolnego dokumentu lub zaświadczenia.
 • Przemek

  Napisane: Grudzień 10, 2009 22:50

  Przemek

  Witam Zbigniewa na naszym blogu, generalnie każda branża charakteryzuje się swoimi prawami, dla branż niszowych konwersja na cel czyli sprzedaż usługi lub towaru będzie o wiele mniejsza niż dla dóbr ogólnie dostępnych. Wynika to z prostej przyczyny, dóbr niszowych, mniej popularnych ludzie rzadziej szukają, a jeżeli już szukają to jest większa szansa że są przekonani do niego i dokonają zakupu. Natomiast dla dóbr typu sprzęt RTV/AGD współczynnik będzie o wiele mniejszy, ze względu na to, że internauci po prostu szukają informacji o produkcie, nie koniecznie chcąc dokonać zakupu. W celu dokonania analizy Twojej branży proponuje zapoznać się z narzędziem Google Analytics, istnieje w nim możliwość zdefiniowania celi, w tym wypadku pełne złożenie wniosku, a następnie przeglądanie wyników na przyjaznych wykresach. Dodatkowo możesz obejrzeć przerwane konwersje na cel, np. klient w drugim kroku przerwał wypełnianie formularza. Pozwala to na szeroką analizę na podstawie, której można znaleźć słabe punkty takiego formularza, np. jest zbyt skomplikowany i klient w drugim kroku rezygnuje z wypełniania.

WP-SpamFree by Pole Position Marketing