NoweMedia

Odbierz swoją papierową pocztę przez Internet

W ostatnich latach łatwo można zauważyć błyskawicznie rosnącą tendencję informatyzacji otaczającego nas świata. Przez Internet można rezerwować i kupować różnego rodzaju bilety, odbyć wizytę niemal w każdym urzędzie czy też zarządzać swoimi składkami, ubezpieczeniami itp. Z nurtem tej tendencji postanowiła popłynąć także Poczta Polska. Całkiem niedawno uruchomiła ona możliwość wysyłania kartek pocztowych przez Internet – za pomocą specjalnej aplikacji wysyła się projekt graficzny pocztówki, która zostaje drukowana i fizycznie wysłana do odbiorcy. To jednak nie wszystko – Poczta Polska planuje bowiem kolejną rewolucję w swoich e-poczynaniach.

Tym razem Poczta Polska postanowiła ukrócić zasypywanie skrzynek na listy niepotrzebną makulaturą – dotyczy to zarówno skrzynek osób prywatnych, jak i firm. Poczta będzie skanować przesyłki, a dokładniej koperty, wysyłając klientom wykonane zdjęcia na adres e-mailowy. Wówczas ci będą decydować o tym, czy daną przesyłkę chcą otrzymać czy też nie – wówczas list pójdzie do zniszczenia lub zostanie zwrócony nadawcy. Aby cały proces był bezpieczny i z poszanowaniem prawa do prywatności korespondencji, Poczta zapewnia, że nie będzie zaglądać do przesyłek, a wszystkie działania będą zgodne z treścią ustawy o ochronie danych osobowych. Ponadto, aby klient mógł skorzystać z takiej usługi, będzie musiał wyrazić na to swoją zgodę.

Pojawia się tu jednak pytanie, na ile faktycznie taka opcja usprawni działanie Poczty Polskiej. Istnieje duże ryzyko, że po wprowadzeniu w czyn tej rewolucji zamiast kilku dni będziemy czekać na list dwa tygodnie, a to w wielu przypadkach – zwłaszcza korespondencji firmowej – może budzić zamiast entuzjazmu niepokój.

Kategorie:   Nowinki techniczne

Komentarze

WP-SpamFree by Pole Position Marketing