NoweMedia

Wiper – komunikuj się bezpiecznie i anonimowo

O inwigilacji przez Internet słyszał niemal każdy. Trudno jest pozostać anonimowym w sieci. Każdy nasz ruch – działalność na portalach społecznościowych, przesyłane i pobierane pliki – może być przedmiotem kontroli samych służb wywiadu. Na szczęście pojawiło się rozwiązanie, którego twórca deklaruje pełną anonimowość w sieci. A jest nim Wiper, czyli całkowicie bezpieczny system komunikacyjny.

Do czego służy Wiper?
Jak na system komunikacyjny przystało, jest to aplikacja mobilna, za pomocą której można wykonywać wysokiej jakości wideorozmowy, korzystać z chata czy też przesyłać różnego rodzaju pliki. Cały ten system jest zamknięty, a jego użytkownicy mogą zachować pełną prywatność.

Skąd wiadomo, że Wiper jest systemem wolnym od inwigilacji?
Aplikacja mobilna Wiper umożliwia opcję całkowitego usunięcia przesyłanych za jej pośrednictwem plików z serwerów firmy. Aby tak si ę stało, użytkownik musi po prostu wybrać właściwą opcję, dzięki której nawet ślad nie pozostanie po przetransferowanym pliku. Co więcej, pełną anonimowość można zapewnić sobie także podczas rozmów telefonicznych za pomocą Wipera. Program może wykasować po nas wszelkie logi, bez których nikt nie będzie w stanie udowodnić nam, że kiedykolwiek w ogóle korzystaliśmy z takiej drogi komunikacji.

Każdy, dla kogo prywatność jest rzeczą świętą, może bez problemu zdobyć aplikację Wiper. Wystarczy pobrać ją za darmo z sieci i zainstalować w laptopie, komputerze, a nawet w telefonie komórkowym, który ma dostęp do Internetu. Poza pełną anonimowością zyskamy praktycznie darmowe rozmowy telefoniczne VoIP.

Kategorie:   Z życia internetu

Komentarze

WP-SpamFree by Pole Position Marketing