NoweMedia

Postęp prac nad projektem Hal 2010

W zeszłym tygodniu nasi pracownicy rozpoczęli prace nad HAL 2010, nowym projektem medycznym dla Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Inicjatywa, finansowana ze środków Unii Europejskiej, ma na celu optymalizację leczenia przepuklin brzusznych za pomocą implantów syntetycznych.

 

Widok stroy głównej projektuWidok stroy głównej projektu

Projekt znajduje się własnie w fazie uzupełniania treści, a prawie wszystkie elementy graficzne są już ukończone. Szata graficzna charakteryzuje się dominacją odcieni koloru niebieskiego co nadaje stronie spokojny i poważny charakter. Charakterystyczną cechą szaty graficznej jest wykorzystanie oryginalnych zdjęć twórców i uczestników projektu, lub fotografii przez nich wykonanych. Najlepszym przykładem jest tutaj nagłówek stron, w którym zauważyć można zaangażowanych w projekt lekarzy.

Ponieważ witryna będzie miała głównie charakter informacyjny, postaraliśmy się, aby przeglądanie treści było tak płynne i wygodne, jak to tylko możliwe. Z tego powodu zrezygnowaliśmy z wodotrysków, które mogłyby odwacać uwagę czytelnika od zawartych na stronach treści.

Linki do opisów projektuLinki do opisów projektu

Jak we wszystkich projektach, tak i w tym staramy się, żeby witryna była gotowa pod każdym względem jeszcze zanim wprowadzona zostanie jej treść. Z tego względu każda podstrona walidowana jest przed i po wprowadzeniu treści, a także po każdej poważniejszej modyfikacji. Wszelkie treści docelowe także wprowadzane są na stronę z uwzględnieniem jej układu, z zachowaniem najwyższych standardów typografii, układu treści i innych ważnych elementów projektowania stron www.

Podstrona zespołu projektu HALPodstrona zespołu projektu HAL

Mamy nadzieję, że końcowy efekt oniesmieli nie tylko nas, ale także wszystkich użytkowników nowej strony projektu HAL 2010.

Kategorie:   Realizacje

Komentarze

WP-SpamFree by Pole Position Marketing