NoweMedia

Nowy projekt dla Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Po adresem http://stoczniowcy.gpnt.pl można ujrzeć nowy, ukończony projekt serwisu internetowego dla Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Głównym programistą projektu byl Waldemar Soszyński, który w doskonały sposób zaimplementował wszystkie założenia projektu.
Omawianie projektu chciałbym zacząć od szaty graficznej. Swoim skromnym zdaniem uważam, że jest to bardzo ciekawie zaprojektowana strona. Bardzo podoba mi się jej przejrzystośc, ilość miejsca na treść właściwą, oraz ogólny układ. Przykładowo, użycie cienia oraz poziomych linii powoduje, że główne menu sprawia wrażenie uwypuklonego i dzięki temu przyciąga uwagę. Strefa zawartości własciwej jest dobrze wyeksponowana i duża, co sprawia, że redaktorzy mogą wprowadzić duże ilość tekstu i nie będzie on w znaczny sposób wydłużał strony.

Widok strony głównej witryny PSSEWidok strony głównej witryny PSSE

Witryna napedzana jest systemem CMS BlueHighway. Do standardowych modułów dodana została funkcjonalność polegająca na integracji panelu rejestracji użytkowników z modułem newslettera. Dodatkowo dane użytkowników można eksportować do pliku CVS w celu późniejszej edycji. System posiada oczywiście zestaw funkcjonalności implementowany przy każdym projekcie, oraz proponuje intuicyjną obsługę. Przykładowo, za pomocą prostego przeciągnięcia elementów w drzewie strony można tworzyć elementy lewego podmenu w każdej z sekcji głównego menu.

Edycja drzewa strony CMSEdycja drzewa strony CMS

W Web24 jednym z celów, jakie sobie stawiamy jest kompatybilność naszych projektów ze wszystkimi przeglądarkami i konfiguracjami. Dlatego też, oprócz dokładnych testów witryny stworzyliśmy zabezpieczenia, które uruchamiają się, gdy system wykrywa brak niezbędnych modułów w przeglądarce. Można to łatwo sprawdzić np. w przeglądarce Firefox, wyłączając moduł Flash i odświeżając stronę. Co jest oczywiste, element menu Flash nie wyświetli się, ale zamiast niego pojawi się tzw. zaślepka, o identycznej funkcjonalności. Dzięki temu można zachować spójność strony nawet, jeżeli użytkownik końcowy nie posiada wszystkich wymaganych modułów w przeglądarce.

Podstrona z wyłączoną obsługą FlashPodstrona z wyłączoną obsługą Flash

Reasumując, uważamy nową witrynę Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej za niezwykle udany projekt, w bardzo dobry sposób łączący funkcjonalnośc i elegancję wykonania.

Kategorie:   Realizacje

Komentarze

WP-SpamFree by Pole Position Marketing