NoweMedia

Konkurs na polski blog firmowy roku 2009 i nowe-media.net

I stało się, dosłownie przed chwilą zgłosiłem naszego bloga na ogólnopolski konkurs  „blog firmowy 2009” realizowany przez Dominika Kaznowskiego obecnie odpowiedzialnego za rozwój serwisu nasza-klasa.pl, którego miałem okazję poznać podczas cyklu meetingów organizowanych przez IAB (Interactive Advertising Bureau Polska – Związek Pracodawców Branży Internetowej). Eventy są organizowane na terenie całego kraju, do tej pory mile wspominam te w których miałem okazję uczestniczyć a organizatorów korzystając z okazji serdecznie pozdrawiam.

Podstawowym czynnikiem, który zadecydował o zgłoszeniu do udziału jest motywacja do jeszcze większego zaangażowania naszej firmy w życie bloga. Na bieżąco staramy się precyzyjnie aktualizować wpisy, posiadamy wiele ciekawych tematów które chcieli byśmy zaprezentować, w panelu administracyjnym już są kolejne wpisy w fazie „szkiców”. Aktulanie jesteśmy mocno zaangażowani w prace  związane z projektowaniem serwisów WWW, lecz w niedalekiej przyszłości zamierzamy poświęcać więcej czasu na blog.

Nasz blog został zainstalowany w marcu tego roku, lecz oficjalne wpisy aktualizacyjne pojawiały się w czerwcu. Na tę chwilę blog posiada kilkudziesięciu odbiorców codziennie – co stanowi nasz mały sukces już na tym etapie, niestety tylko nie ma odzwierciedlenia w komentarzach – ale i  na to przyjdzie czas.

Podczas uruchomienia bloga postawiliśmy nie pozycjonować go w ogóle, chcemy aby został w całości poddany naturalnemu procesowi indeksacji. Po paru tygodniach nasz serwis uzyskał dobry wynik PageRank = 4 (metoda Google nadawania indeksowanym stronom internetowym określonej wartości liczbowej, oznaczającej jej jakość).

W tej chwili decydując się na zgłoszenie konkursowe nawet nie marzymy o nagrodzie, liczymy na opinie ekspertów blogowych, które w przyszłości pomogą nam wykreować serwis blogerski na najwyższym poziomie.

Kategorie:   Na luzie, Nowości z web24

Komentarze

WP-SpamFree by Pole Position Marketing