NoweMedia

Moduły funkcjonalne w CMS BlueHighway

 

Kontenery modułów funkcjonalnych są podobne do opisanego wcześniej kontenera mediów. Podobnie do kontenera mediów można w nich tworzyć drzewa katalogów, służące osobą administrującym tylko i wyłącznie do segregacji i porządkowania wprowadzanych treści. Informacje wprowadzone do systemu na tym etapie nie zostaną zaprezentowane na stronie – stanie sie to w kolejnym kroku, który zostanie opisany w dalszej części.
W przeciwieństwie do kontenera mediów, modułów funkcjonalnych może być dowolna ilość w zależności od potrzeb klienta. Standardowo nasz CMS wyposażony jest w moduł artykułów, pozwalający na tworzenie standardowych podstron, list artykułów itp. oraz moduł produktów rozszerzony o funkcje pozwalające szczegółowo zdefiniować cechy oferowanych produktów.

Na powyższej fotografii zaprezentowano fragment naszego systemu CMS, wyposażonego w kontener produktów oraz artykułów.

Moduły funkcjonalne systemu umożliwiają dodawanie nowych treści w sposób prosty i intuicyjny. Po wybraniu odpowiedniego katalogu w danym module funkcjonalnym klikamy przycisk „dodaj”, w efekcie zostanie wyświetlone okno, które pozwoli na wprowadzenie danych.

moduly-dodajDane jakie mogą zostać wprowadzone zmieniają się w zależności od modułu funkcjonalnego oraz wymagań klienta. Elementami standardowymi dla wszystkich modułów CMS jest tytuł, pola meta tagów, upload zdjęć oraz zaawansowany edytor tekstu.

Zaimplementowany edytor tekstu udostępnia interfejs i funkcjonalności podobne do tych, oferowanych przez znane aplikacje desktopowe, dzieki czemu jego obsługa jest bardzo intuicyjna.

Dodawane treści zostaną wyświetlonew w katalogu w formie listy jak na poniższej footografi. Liste możemy posortować według wybranej kolumny, wybrac opcje edycji danego wpsiu lub usunąć go z listy.

moduly-lista

Kategorie:   Cms BlueHighway

Komentarze

  • Przemek

    Napisane: Lipiec 24, 2009 22:22

    Przemek

    Ważną zaletą systemu jest to, że stworzone artykuły nigdzie nie są publikowane na samej stronie internetowej. Dzięki czemu możemy tworzyć robocze treści, a następnie w odpowiednim czasie publikować je na stronie internetowej. Działa to identycznie jak kontener mediów - jak wgramy zdjęcie to mamy je dostępne w bibliotece - a nie są one opublikowane na stronie.

WP-SpamFree by Pole Position Marketing