NoweMedia

Zarządzanie mediami w CMS BlueHigway

System CMS BlueHigway jest podzielony na 3 oddzielne kontenery:

  • struktura strony
  • moduły funkcjonalne np: artykuły
  • kontener mediów

Aby stworzyć artykuł w systemie, pracę należy zacząć dokładnie w odwrotnej kolejności niż przedstawiłem powyżej. A więc zaczynamy od kontenera mediów. Po rozsunięciu zakładki ukaże nam się drzewo katalogów.


Katalogi kontenera mediówDrzewo służy tylko i wyłącznie dla osób administrujących systemem, tak aby przy bardzo dużej ilości mediów (zdjęć, plików wideo, dokumentów PDF) zachować porządek. Drzewem katalogów możemy zarządzać w sposób dowolny za pomocą myszy. Aby zmienić kolejność elementów wystarczy „złapać” jeden katalog i przesunąć go pomiędzy inne. Gdy ukaże nam się ikonka z zielonym plusem oznacza to, że zostanie stworzony podkatalog. Dodatkowo główny administrator systemu ma możliwość ustalania praw dostępu dla wybranych grup użytkowników do katalogów, ale o tym napiszę w przyszłości, ponieważ nie jest to istotna funkcjonalność z punktu widzenia większości użytkowników.

W celu wgrania nowych plików należy stworzyć swój katalog lub wybrać jeden z istniejących, a ukaże się nam lista plików. Za pomocą kilku kliknięć możemy wgrać do systemu pliki z naszego dysku twardego.

Pierwszym krokiem jest naciśnięcie w przycisk upload, poczym ukaże się nam okno:

MassUpload - masowa dodawarka mediów

Jest to unikalne rozwiązanie, bardzo rzadko spotykane w aplikacjach CMS. Umożliwia nam na zaznaczenie kilku plików z dysku twardego, a po naciśnięciu upload wszystkie zostaną wgrane do systemu. Nie musimy za każdym razem zaznaczać pliku i czekać na jego wgranie – co często jest czasochłonne. W naszym rozwiązaniu możemy odejść od komputera a aplikacja sama zadba o to, żeby nasze pliki znalazły się na serwerze. Oczywiście przy dwóch, trzech zdjęciach nie odczujemy znacznej różnicy ale już przy trzydziestu lub kilku tysiącach zyskamy wiele cennych godzin.

Każdorazowo przy wdrożeniu systemu CMS dla strony internetowej określamy listę rozmiarów zdjęć, jakie mogą występować. System automatycznie dostosuje rozdzielczość zdjęć oraz wielkość tak aby nie zajmowały wiele kilobajtów. Dodatkowo istnieje możliwość uruchomienia modułu Watermark, który na każdym zdjęciu umieści znak wodny np. półprzeźroczyste logo. Oczywiście wszystko to dzieje się w tle aplikacji i użytkownik systemu nie musi w ogóle w ten proces ingerować.

Kategorie:   Cms BlueHighway

Tags:  

Komentarze

WP-SpamFree by Pole Position Marketing