NoweMedia

CMS BlueHighway – nowe standardy zarządzania treścią – wstęp

Agencja interaktywna Web24.com.pl jest właścicielem nowatorskiej aplikacji CMS służącej do zarządzania treścią stron internetowych. Nasza aplikacja jako jedna z pierwszych w Polsce została oparta o framework ExtJS. Całość aplikacji jest zbudowana w technologii MVC, dzięki czemu jesteśmy w stanie szybko tworzyć nowe funkcjonalności zlecone przez naszych klientów. Całość jest wyposażona w przyjazny panel administracyjny, który jest obsługiwany praktycznie za pomocą samej myszy w technologii Drag&Drop.

Istotą aplikacji jest przeniesienie wszelkich operacji wejściowych i wyjściowych w tło, tak aby użytkownik nie musiał czekać na przeładowanie strony. W praktyce przyśpiesza to zarządzanie serwisem aż o 30%. Jak to wygląda? Na poniższym zdjęciu zaprezentowałem listę artykułów przypiętych do podstrony „Oferta”. Jeżeli chcemy zmienić ich kolejność wyświetlania, chwytamy myszką za jeden z nich i przenosimy go w inne miejsce. Po jego upuszczeniu możemy zająć się już innymi czynnościami, np. poukładaniem reszty artykułów a system w tle wyśle zapytanie protokołem XHR i podmieni wpisy w bazie danych – przy tradycyjnej aplikacji musielibyśmy czekać na przeładowanie strony, co w zależności od szybkości łącza oraz serwera może trwać od kilku do kilkudziesięciu sekund. Dzięki temu rozwiązaniu bezproblemowo można obsługiwać system za pomocą łącz GSM, co w dzisiejszych czasach jest niezastąpioną wartością.

zarzadanie-trescia

System CMS BlueHighway to efekt naszej czteroletniej pracy i doświadczenia przy realizacji projektów internetowych. W ciągu tego czasu powstało ponad 50 wersji testowych aplikacji, a aktualnie pracujemy nad wersją oznaczoną symbolem 2.2.

CMS BlueHighway to aplikacja, która w prosty sposób pozwala na pracę nad rozbudowanymi serwisami internetowymi i edycję ponad 10.000 podstron. Dzięki rozdzieleniu struktury serwisu od treści w aplikacji panuje pełny porządek. Dodatkowo administrator systemu może uruchomić moduł praw dostępu, dzięki któremu określeni użytkownicy będą mogli edytować tylko określone działu strony internetowej.

Praca z mediami w aplikacji również nie jest problemem. Dzięki systemowi MassUpload jesteśmy w stanie szybko dodać duży zbiór mediów do CMS, który automatycznie przeskaluje rozmiary zdjęć do zdefiniowanych formatów. Dodatkowo w aplikacji może zostać uruchomiony moduł Watermark, który na każdym zdjęciu doda półprzeźroczyste logo firmowe.

edycja-tresci

Zarządzanie samymi mediami, artykułami i produktami w aplikacji jest intuicyjne i nie sprawia żadnych problemów. Moduł QuickAdd  pozwala na szybkie dodanie np. galerii zdjęć do artykułu poprzez zaznaczanie wybranych zdjęć. Przy budowie naszego serwisu firmowego stworzenie galerii 50 realizacji zajeło nam dosłownie 30 sekund.

Kategorie:   Cms BlueHighway

Komentarze

  • Napisane: Maj 12, 2014 14:34

    Najlepsze dostępne CMS | NibyBlog.pl

    […] zarządzania treścią(CMS) to oprogramowanie, które znacznie ułatwia projektowanie stron internetowych, a także ich dalszą rozbudowę. Główne jego zadanie to oddzielenie treści strony […]

WP-SpamFree by Pole Position Marketing