NoweMedia

Sprzedaż internetowa – liczba odwiedzających a ilość transakcji

Na potrzeby sklepów internetowych, systemów aukcyjnych oraz serwisów oferujących pośrednictwo sprzedaży lub rezerwacji np. wycieczek turystycznych, apartamentów, biletów lotniczych itp. przyjmuje się statystykę sprzedażową, która wyznacza liczbę potencjalnych klientów.

Każda branża posiada swój unikalny wskaźnik (liczony najczęściej w setkach), mamy w tym przypadku do czynienia z określeniem norm sprzedażowych, trafficu (liczby odwiedzin) generowanego przez wszystkich unikalnych użytkowników w stosunku do liczby klientów.

Na przykład: przyjmujemy że sklep internetowy po odpowiednim wypromowaniu (pozycjonowanie, linki sponsorowane, banery w serwisach tematycznych i inne) ma 100tyś unikalnych odwiedzin w miesiącu, dla jego branży wskaźnik sprzedażowy wynosi 250 uu (unical users) – czyli statystyczny co 250 unikalny odwiedzający dokonana zakupów w statystycznie określonej kwocie (przyjmujemy 200PLN) . Z powyższego wynika że owy sklep w naszym miesiącu bazowym powinien wygenerować obrót na poziomie  80tys PLN przy liczbie 400 transakcji, zgodnie z normą branżową. Po zweryfikowaniu stanu faktycznego możemy dokonywać podstawowych analiz:
- czy nasz serwis ma poziom sprzedaży w normie branżowej?
- na jakim poziomie utrzymywać marże?

Liczba odwiedzających bezpośrednio wpływa na liczę nawiązywanych transakcji.

Cały czas warto pracować nad kwestiami dostosowania wyglądu do aktualnych trendów, podwyższania poziomu użyteczności (intuicyjności), czyli ogólnie rozwojem serwisu.

Kategorie:   Nowości z web24

Komentarze

WP-SpamFree by Pole Position Marketing